Оқушының жеке гигиена ережелері

30.10.2020

Оқушының жеке гигиенасы – бұл әр бала ұмтылуы керек нәрсе. Жеке гигиена ережелері-баланың мықты денсаулығының кепілі, жұқпалы және паразиттік аурулардың болмауы. Бірінші сынып оқушыларының денсаулығының төмен деңгейі баланың мектептегі бейімделу процестеріне теріс әсер етеді. Студент келесі процедураларды өз бетінше орындауы керек, бұл бала тәрбиесіндегі маңызды сәттердің бірі.
1. Күнді тіс щеткасымен және жуумен бастау және аяқтау қажет.
2. Орындап жаттығу қажет заправить төсеніш және жылжыту перде, раскрыв терезе.
3. Қолдар мен аяқтардағы тырнақтарды кесу апта сайын қажет.
4. Әр кеш сайын қыздарға да, ұлдарға да душқа бару керек-бұл оқушының жеке гигиенасы туралы.
5. ЖАДНАМА аптасына бірнеше рет сабындалған жөкемен су рәсімдерін қабылдау қажет екенін еске салады. Бұл процедура эпидермистің бетінен кір мен микробтарды жуады, сонымен қатар кератинделген терінің бөлшектерін кетіреді.
6. Балаларға аптасына 2 реттен көп емес шашты жуу ұсынылады. Жиі суық тию кезінде процедуралардың санын азайтуға рұқсат етіледі.
7. Күн сайын таңертең нәресте таза іш киім киюі керек.
8. Мектеп асханасында сіз біреудің әйнегінен іше алмайсыз, сонымен қатар басқа адамдардың ас құралдарын пайдалана алмайсыз.
9. Ауыстырылатын аяқ киімді ешкіммен бөлісуге болмайды.
10.  Студенттің өз тарағының болуы қажет, бұл педикулезді жұқтырмауға көмектеседі.
Тазалықты қадағалаңыз және сіздің денеңіз бұл жұмыс үшін күшті иммунитетке рахмет!