Балалардың күн тәртібін сақтау бойынша ата-аналарға арналған жадынама

08.10.2020

Оқушылардың үйде ұзақ тұруы, Қашықтықтан оқытуға көшу күннің әдеттегі режимін бұзады. Оқу және демалу үшін орын болатын күннің оңтайлы режимін жасау қажет. Бұл процесті тиімді ұйымдастыру үшін келесі ұсыныстарды орындау қажет.
Студент режимін шартты түрде үш аймаққа бөлуге болады. Оқушылар күннің бірінші жартысын оқу процесіне арнайды, ал екінші жартысын сабақтан демалуға және демалуға арнауға болады.
Оқу уақыты
Ең алдымен, бала мектепке барғандай, әдеттегі күн тәртібін сақтау керек:
1. Бір уақытта ерте көтерілу. Көтеру мен оқудың арасында кем дегенде 60 минут болуы керек: осы уақыт ішінде баланың оянуға, таңғы ас ішуге және сабаққа дайындалуға уақыты болады.
2. Тәртібі сабақтар. Сабақ режимі мидың ең үлкен белсенділік кезеңін ескере отырып ұйымдастырылуы керек: таңертеңгі 9-11. Күнделікті жұмыстың бірінші сағатынан кейін 15-20 минутқа динамикалық үзіліс қажет-қысқа уақытқа алаңдауға, ауысуға және шаршауды азайтуға мүмкіндік беретін өзіндік зарядтау. Бұл болдырмауға мүмкіндік береді жұмыс қабілетін төмендету. Сондай-ақ, көру және қалып бұзылуының алдын алу үшін әр 15-20 минут сайын дене шынықтыру минуттарын өткізу қажет. Үй тапсырмасын күнделікті орындаңыз. Бұл жүктемені Қашықтықтан оқытудың барлық кезеңіне бөлуге мүмкіндік береді.
Тұрмыс ұйымдастыру
Қалыпты, тұрақты күн режимін бұзудың қажеті жоқ. Бұл жағдайда қосымша үйірмелер мен секцияларға қатыспайды. Балаға ата-анасы жүктеген үй міндеттері ол әлі де орындалуы керек. Бұл оның әрекеттерінің тұрақтылығы мен өнімділігін сақтауға көмектеседі.
Бос уақыт
Карантинде жеке уақыт үйден кету мүмкін еместігімен байланысты, сондықтан бала оған төтеп беруі керек.
Оқушының тиіс аймағы оңашалану, ол мүмкін сөйлесуге өзінің басқа. Баланың сыныптастарымен желіде сөйлесуге тыйым салмаңыз. Егер ол қандай-да бір тақырыпты жақсы білсе, оны достарына үй тапсырмаларын орындауға көмектесуге шақырыңыз.
Кешке гаджеттерді аз қолданған дұрыс, компьютерде болуды кітап оқуға немесе үстел ойындарына ауыстырған дұрыс. Ұйықтар алдында бөлмені желдету керек.
"Баланың денсаулығына қамқорлық жасау-бұл санитарлық-гигиеналық нормалар мен ережелер кешені ғана емес... және режимге, тамақтануға, жұмысқа, демалысқа қойылатын талаптар жиынтығы емес. Бұл, ең алдымен, барлық физикалық және рухани күштердің үйлесімді толықтығына қамқорлық, және бұл үйлесімділіктің тәжі-шығармашылықтың қуанышы. Баланың оқуға деген қызығушылығын және жаңа нәрсені үйренуге және білуге деген ынтасын үнемі сақтаңыз!