Жаратылыстану-математикалық цикл пәндерінің онкүндігі (биология, география, физика)

13.02.2024

Дүйсенбіде біздің мектепте жаратылыстану-математикалық цикл пәндеріне арналған онкүндіктің салтанатты ашылуы өтті. Бұл оқиға болашақ ұрпақтың дамуы үшін табиғат ғылымдары мен математиканы зерттеудің маңыздылығын көрсететін білім беру үдерісіндегі шағын, бірақ маңызды қадам болды.

Онкүндіктің ашылуы білім әлеміне енудің жаңа мүмкіндіктерін ынтамен қарсы алатын тәрбиешілер мен оқушылардың бірлескен күш-жігерімен ұйымдастырылды. Іс-шара мектеп директорының ойлау көкжиегін кеңейтетін және аналитикалық дағдыларды дамытатын ғылымдар саласындағы оқудың маңыздылығын көрсететін шабыттандыратын сөздерінен басталды.

Онкүндіктің ашылуындағы маңызды сәттердің бірі-жаратылыстану және математика ғылымдарындағы жетістіктерімен бөліскен, сондай-ақ кіші жолдастарын жаңа биіктерге ұмтылуға шабыттандырған аға студенттердің қойылымы болды. Бұл жас зерттеушілер ғылымға деген құштарлық үлкен жетістіктерге жетудің жарқын мысалдары болып табылады.

Жаратылыстану-математикалық цикл онкүндігінің ашылуы оқушылар үшін қызықты білім беру саяхатының басталуын белгілеп қана қоймай, ғылыми ойлау мен есептерді шешуге шығармашылық көзқарасты дамытудың маңыздылығын атап өтті.