"Вернисаж"математикадан сыныптан тыс іс-шара.

09.02.2024

​Мектеп тек оқуға арналған орын ғана емес, сонымен қатар шығармашылық пен дамуға арналған орын. Оқушыларды математиканы оқуға шабыттандыратын оқу ортасын құруға деген ұмтылысымыздың бір бөлігі ретінде біз "Вернисаж"атты сыныптан тыс іс-шара ұйымдастырдық. Бұл сандар, фигуралар және логикалық есептер әлеміне енудің ерекше және қызықты тәсілі болды.

** Іс-шараның сипаттамасы:**

"Вернисаж" оқушылардың математикалық жобалары мен шығармашылық жұмыстарының өзіндік көрмесі ретінде ұйымдастырылды. Әр сынып өз жобасын ұсынды, онда математика шығармашылықтың негізі болды.

Оқушылар геометриялық композициялар мен фракталдық сызбалардан бастап математикалық модельдер мен ойындарға дейінгі көптеген жобаларды әзірледі және ұсынды. Әр жоба ерекше болды және оқушылардың қызығушылықтары мен таланттарын көрсетті.

** Оқушыларға пайдасы:**

"Вернисаж" іс-шарасы оқушыларға өздерінің шығармашылық даралығын көрсетіп қана қоймай, математика саласындағы білімдерін тереңдетуге мүмкіндік берді. Жобалармен жұмыс жасау студенттерден математикалық білімді практикада қолдануды талап етті, сонымен қатар талдау, логикалық ойлау және топтық жұмыс дағдыларын дамытты.

** Қорытынды:**

"Вернисаж" математиканы оқуға шығармашылық көзқарасты қалай қолдануға және оқушыларды жаңа ашылулар мен жетістіктерге шабыттандыруға болатынының жарқын мысалы болды. Мұндай іс-шаралар тек математикалық дағдыларды дамытуға ғана емес, сонымен қатар студенттердің ғылым мен шығармашылық ойлауға деген сүйіспеншілігін қалыптастыруға ықпал ететініне сенімдіміз. "Вернисаж" барлық қатысушыларға ұмытылмас әсер қалдырды және математика барлығына қызықты әрі қызықты болатынын растады.