"Мектепке жол " республикалық акциясы

Ұсыныстар өткізу жөніндегі республикалық "мектепке Жол "акциясы"

15 тамыз 30 қыркүйек аралығында

I.Жалпы ережелер

1.1. Республиканская акция "Дорога в школу" орындау үшін өткізіледі поручелық қамтамасыз ету туралы мемлекет Басшысының мектеп оқушыларының сабаққа қатысуын толық

II. Мақсаты мен міндеттері

2.1. Акцияның Мақсаты

- оқумен қамтылмаған балаларды анықтау, қолдау көрсету, оқушыларға малообеспеченных және көп балалы отбасылар, жетім балалар, сондай-ақ балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, барартуралыдаярлау оқу жылының басында және мектепке балалардың келмеуінің алдын алу бойынша социальдық себептер

2.2. Акцияның Міндеттері:

көңіл аудару, қоғамның және тұрғындардың назарын қамту мектеп жасындағы барлық балаларды орта біліммен;

- ақпараттық және түсіндіру жұмыстарын қамтамасыз ету бойынша алуға барлық азаматтардың құқығын аларалөсімдік орта білімалру;

- анықтау және есепке алу, мектеп жасындағы балаларды, оқымайтын немесе бармайтын, сондай-ақ систематжәнечески пропускающих дәлелсіз себептермен сабақтар органменұйымдарында орта білім беру;

- себептері мен жағдайларын анықтау, ықпал ететін, "бросанию" балалармен мектеп, өткізу сабақтың дәлелсіз себептермен;

- халықты хабардар ету қызметі туралы білім беру органдарының қамтамасыз ету саласындағы жалпыға бірдей міндетті орта білім беру (оқыту);

- әзірлеу және руатіркеу көмек көрсету жөнінде нақты шараларды аз қамтылған отбасыларға баланы мектепке жинауда;

- ведомствоаралық өзара іс-қимылды жандандыру, сондай-ақ өзара іс-қимыл білім беру органдарының немемлекеттік құрылымдармен, оның ішінде қоғамдық, жекеменшік ұйымдае мен меценаттар жалпы оқыту проблемаларын шешуде көмек көрсету, аз қамтамасыз етілген оқушы,албілім алушыларға.

2

Жадынама

сынып жетекшілер үшін

• Әлеуметтік қорғалмаған балалардың санаттарын анықтайды сыныпта мұқтаж материалдық помтуралыщи.
  • Әлеуметтік-педагогикалық паспортын ресімдейді сынып оқушысы.
  • Тексереді тұрғын үй-тұрмыстық шарттары, семей, әлеуметтік көмекке мұқтаж.
  • Қатысуын қамтамасыз етеді ата-аналар қайырымдылық акция "Дорога в школу".
  • Алуға жәрдем көрсетеді әлеуметтік көмек сыныптағы әрбір білім алушының қоса алғанда, тегін тамақ, оқулықтар.
  • Қамтамасыз етеді туралы есеп құжаттамасының уақытылы ұсынылуын "мектепке Жол "акциясы" социальному педагогу.

3

• Уақытылы ұсынуды қамтамасыз етеді акциясының қорытындылары туралы есеп құжаттамасын "мектепке Жол" тәрбие жұмысы жөніндегі директордың орынбасары.

4

Жадынама

заместителю директора школы

тәрбие жұмысы бойынша

• Жалпы басшылықты жүзеге асырады және бақылау-диагностикалық қызметті ұйымдастыру және өткізу бойынша қайырымдылық акция "Дорога в школу".
  • Балалар санатының деректер банкін айқындайды, әлеуметтік көмекке мұқтаж сәйкес зактуралызаңнамасында белгіленген талаптарға БОЛАДЫ.
  • Әлеуметтік-педагогикалық паспортын ресімдейді мектеп.
  • Тексереді тұрғын үй-тұрмыстық шарттары, семей, әлеуметтік көмекке мұқтаж.
  • Өзара әрекеттестікті жүзеге асырады, қоғамдық ұйымдармен көрсету мәселелері благотворительдық көмек көрсету.
  • Қабылдау жұмыстарын ұйымдастырады, киім, аяқ киім, мектеп керек-жарақтарын, азық-пжәнетания мұқтаж балалар үшін.
  • Жәрдем көрсетеді түрлі материалдық көмек алуға мұқтаж детям қоса алғанда, ыстық тамақ пен тегін оқулықты.
  • Нысанын айқындайды және басып шығаруды жүзеге асырады көрнекі үгіт-насихат (плакаттар, парақшалар, буклеттер) барысы және қорытындысы туралы қайырымдылық акция "Дорога в школу".
  • Ынтымақтастықты жүзеге асырады бұқаралық ақпарат құралдарымен акциясының барысы және қорытындылары туралы "Дортуралыга мектепке".
  • Сынып ұжымының қызметін бағалайды көрсету бойынша білім беру мекемелерінің благотворительтік көмек мұқтаж балаларға.
  • Мониторингтік қызметті жүзеге асырады, уақытылы ұсынуды қамтамасыз етеді қорытындылары туралы есеп құжаттамасын қайырымдылық "мектепке Жол "акциясы" білім бөлімі " мм.